Zegarek z dużą tarczą na pasku

Zegarki damskie lub męskie to doskonały prezent na przeróżne okazje, choć oczywiście należy wiedzieć, jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru właściwego modelu dla kobiety, a jakimi kryteriami kierować się w przypadku wyboru zegarka dla mężczyzny. Jeśli mówimy o męskich zegarkach, to ogromną popularnością w ostatnich kilku latach cieszą się zegarki z dużą tarczą przytwierdzoną do paska. Przy czym pasek ów może być wykonany z dwojakiego materiału – skóry albo metalu.

Każdy mężczyzna kieruje się swoimi upodobaniami, jakością wykończenia danego zegarka czy innymi względami. Najważniejsze jest jednak to, że większość mężczyzn podświadomie wybiera zegarki z dużymi tarczami. Co ciekawe, coraz częściej są to zegarki z tarcza na skórzanym pasku, bowiem skóra kojarzy się z prestiżem, elegancją, wytwornością i powagą. Metalowe paski wyszły z mody już kilka lat temu.

Wśród zegarków kobiecych cieszą się największa popularnością zegarki wykonane ze srebra, z dodatkowymi zdobieniami, które nadają im charakter wytworny i powodują, że zegarki są uznawane za bardzo drogie, choć w rzeczywistości ich ceny wcale nie są takie zaporowe, jak mogłoby się wydawać.

Z kolei w przypadku zegarków męskich, nawet tych z dużymi tarczami, ceny wahają się przeciętnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych, choć zdarzają się także zegarki kosztujące kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy, ale z przyczyn oczywistych są one wybierane tylko przez najbogatszych.

Dla osób o skromniejszych zasobach portfela przygotowano natomiast całą gamę zegarków nieco skromniejszych, wykonanych z gorszych materiałów, ale spełniających swój główny cel – pokazywanie czasu na dużej tarczy przymocowanej do skórzanego lub metalowego paska. Należy dodać, że pierwsze zegarki na rynku pojawiły się ponad sto lat temu. Wówczas popularnością cieszyły się zegarki noszone w kieszeni surduta albo w kieszeni marynarki. Dzisiaj jednak takie zegarki bez dużej tarczy i paska to już przeżytek i mało kto je nosi.